Преминете към основното съдържание
Понастоящем AutoScout24 се предлага с известни ограничения поради извършването на техническа поддръжка. От това са засегнати някои функции като контакт с продавачите, влизане и управление на превозните средства за продажба.
mitsubishi-space-star-l-01.jpg

Mitsubishi Space Star

Mitsubishi Space Star Преглед

Виж подробен преглед на автомобила Mitsubishi Space Star, включително подробности за най-важните характеристики, технологията на двигателя, оборудването и други полезни данни за този модел. Прочетете още

Нови от:
Употребявани от:
*Най-ниска цена в AutoScout24 през изминалия месец

"Mitsubishi Space Star е миниван (MPV), произвеждан от японската фирма между 1998 г. и 2005 г. Производството се извършва в завода на VDL Nedcar в Нидерландия, а возилата са продавани най-вече в Европа. Space Star споделя своята платформа с Mitsubishi Carisma и Volvo S40/V40 и заменя на пазара Mitsubishi Space Runner. Любопитното е, че от представянето на автомобила до свалянето му от производство екстериорът остава почти непроменен, като единственият скромен фейслифт е през 2002 г. Всичките двигатели на комбито с пет врати са редови четирицилиндрови, като основният модел Space Star е екипиран с 1.3-литров бензинов двигател с максимална мощност 80-84 конски сили. Другите бензинови опции са 1.6-литровият агрегат (97 конски сили) и 1.8-литров такъв (112 конски сили). Първите два двигателя са идеални за града, но не и за магистралата, което важи и за усещането при шофиране – Space Star е направен да върши работа. Има, разбира се, и няколко дизелови опции – 1.8-литров GDI (121 конски сили), който обаче е свален от производство през 2002 г. Той е заменен от 1.9-литров комън рейл DI-D (101 конски сили), а през 2003 г. е добавен още един – 1.9-литров DI-D S със 115 конски сили. Тези два двигателя са разработени в сътрудничество с Renault, което ги прави и по-предпочитани на пазара на употребявани автомобили. Още повече те са със стандартен ABS. Едно от най-добрите качества на Space Star е надеждността, съчетана с просторната кабина (която изглежда по-малка, отколкото е в действителност). От друга страна обаче, качеството на производство, макар и солидно, не е особено високо – качеството на пластмасите в интериора изглежда ниско дори за класа, а автомобилът доста често дрънка и скърца от различни места. В това отношение задължително трябва да се преслуша внимателно двигателят – ако е бил твърде често натоварван, при високите обороти шумът му ще стане осезаемо неприятен и груб. Краш-тестовете през 2001 г. от EuroNCAP дават оценка от три звезди по отношение на пътниците и две звезди за пешеходците. Моделите преди 2000 г. обаче имаха проблем с един от сензорите на въздушните възглавници, което водеше до дефект при катастрофа, така че това задължително трябва да се провери.

Подобрено окачване

Най-важната промяна след фейслифта през 2002 г. е подобреното окачване, което прави автомобила доста по-лесен за управление, в сравнение със Scenic и Picasso. В съчетание с подобрените дизелови двигатели, някои промени по интериора и таблото, тези модели са най-търсените на пазара на употребявани автомобили. Макар че удоволствието от шофирането продължава да не е особено високо, Space Star продължава да е автомобил, който върши работата си без да блести особено. В добавка дори основният модел е добре оборудван – централно заключване, електрически предни прозорци и огледала.

Завръщането на Space Star

През 2013 г. Mitsubishi върна името Space Star за някои части на Европа, само че за шестото поколение на суперминито Mirage. Петвратният хечбек се произвежда в Тайланд, дълъг е 3,71 метра, тежи 845 килограма – един от най-леките автомобили в класа си, и има багажно отделение с вместимост 235 литра. Цената е ниска, но оценките – също. Този Space Star е твърде шумен, интериорът изглежда евтин, контролът при завои е скромен. Проблемите обаче са по-скоро високото ниво на конкуренцията от Hyundai i10, Nissan Micra и Skoda Citigo/SEAT Mii/Volkswagen up! През 2016 г. моделът мина през фейслифт – по-модерен екстериор, ново окачване, интериор и различна предница. Промени има и по двигателите – трицилиндрови 1.2- и 1.0-литрови, които се идеални за градската среда на Space Star. И държат разхода на гориво между 5 и 6 литра на 100 километра."