Преминете към основното съдържание
Понастоящем AutoScout24 се предлага с известни ограничения поради извършването на техническа поддръжка. От това са засегнати някои функции като контакт с продавачите, влизане и управление на превозните средства за продажба.
chevrolet-captiva-l-01.jpg

Chevrolet Captiva

Chevrolet Captiva Преглед

Виж подробен преглед на автомобила Chevrolet Captiva, включително подробности за най-важните характеристики, технологията на двигателя, оборудването и други полезни данни за този модел. Прочетете още

Нови от:
Употребявани от:
*Най-ниска цена в AutoScout24 през изминалия месец

Джипове от Южна Корея, които всъщност били собственост на производителя Hyundai, които заедно с Galloper и Sportage и своята дъщерна фирма Kia в началото на 90-те години въвели всъдеходите за употреба на и извън пътя. Южнокорейският автомобилен производител Daewoo концентрирал усилията си върху областта на малките и компактни автомобили, както и върху изграждането на лимузини от среден клас. След като през 2002 г. Daewoo бил придобит от американския концерн General Motors (GM), американците решили да развият съвместно с южнокорейците един нов модел за процъфтяващия пазар на джипове.

Chevrolet Captiva и Opel Antara имат общи корени

За основа инженерите използвали кола концепция, която през 2004 г. GM представили под името Chevrolet. Строителната платформа се базирала на разработка на GM. През 2006 г. започнало производството на новия джип от GM Daewoo в Южна Корея, както и в руския завод на GM. В Азия компактният кросоувър бил представен като Daewoo Winstorm. В Европа моделът бил въведен на пазара под името Chevrolet Captiva. С леки промени в дизайна на каросерията и вътрешното пространство GM Daewoo изготвили на базата на Captiva един компактен джип, който бил предложен в Европа като Opel Antara.

Chevrolet Captiva е в наличност като автомобил с пет и седем седалки

Chevrolet Captiva бил произведен с дължина близо 4,64 метра и височина 1,72 метра с две различни интериорни решения като кола с пет места, както и с допълнителни задни седалки с общ брой седем места. На разположение били устройства за задвижване на всички колела, както и със задвижване само на предните гуми. В зависимост от версията Captiva бил оборудван с ръчна петстепенна кутия или с петстепенна автоматична такава. В серийното производство Chevrolet Captiva бил оборудван с електронна стабилизираща система ESC, както и с ABS. Моделът имал и предни и странични въздушни възглавници. При теста за автомобили джипът бил награден с четири от пет възможни звезди. Моделите със задвижване на всички колела били оборудвани със система за ускорено спиране, помощ при кризисни ситуации и контрол на сцеплението, които правят Chevrolet Captiva подходящ и за офроуд пътувания.

При Chevrolet Captiva има избор от два бензинови двигателя

Chevrolet Captiva се предлагал с три различни двигателя като дизелов и бензинов. Топ моделът разполагал с 3,2 л бензинов двигател, доставен от дъщерното дружество на GM в Австралия. Двигателят достигал мощност от 169 кВт (230 к.с.) и можел да бъде доставен със седем седалки с автоматична скоростна кутия в комбинация със задвижване на всички колела. Моделът достига максимална скорост от 204 км/ч и с този двигател ускорява от 0 до 100 км за 8,8 секунди. Средният разход на гориво възлиза на 11,5 л, което от своя страна съответства на емисия CO2 от 264 гр/км. При базовия модел GM Daewoo вградили четирицилиндров двигател с обем от 2,4 л и мощност 100 кВт (136 к.с.), с което Captiva достигал максимална скорост от 185 км/ч. Потреблението на двигателите Euro4 било средно 8,9 л (217 гр/км CO2). С такава версия двигател джипът бил достъпен с етикет за ползване на автомобилни газове, с който емисиите на CO2 могли да бъдат намалени до 192 гр/км.

Задвижването на предните, както и на всички колела могло да се комбинира и с дизелов двигател

Като дизел Chevrolet Captiva разполагал с 2,2-литров Common-Rail двигател в програмата си, който можел да се комбинира с оборудване за задвижване на предните или на всички колела. При базисната версия двигателят консумира средно 7,2 л дизел (191 гр/км CO2) и е с мощност от 110 кВт (150 к.с.) Максималната скорост бива 184 км/ч. При моделите с предно задвижване ускорението от 0 до 100 км става за 10,8 секунди, а при автомобилите със задвижване на всички колела за 12,2 секунди. При серийните дизелови модели не се предлага филтър за твърди частици.